Mezinárodní dětský pěvecký festival pro sólisty ve věku 6–15 let
(pop, rock, jazz, folk, classical)

LOGO Bon Art Pops Orchestra

Sofie Fiurášková

Sofie se narodila 16.3.2003 v Praze. Ještě ve školce chodila do přípravky na sportovní aerobic, ve kterém pak pokračovala i v 1. třídě v soutěžní skupině. Ze sportovního aerobicu pak přešla na street dance, ale nakonec jí nejvíc bavilo zpívat, a proto se přihlásila do Talent School. Tam se učila zpívat, tančit a věnovala se i herectví. V této době Sofie vystoupila ve Fóru Karlín na akci Radost dětem. V roce 2016 Sofie vyhrála ve své kategorii pěveckou soutěž Little Star v Litoměřicích a tak si jako vítězka mohla zazpívat na akci Litoměřické vinobraní před dvaceti tisíci lidmi. O rok později, ve stejné soutěži, se ve starší kategorii umístila na 2. místě. Ještě týž rok se Sofie přihlásila do soutěže Sanremo Junior, kde se dostala do semifinále, ale mezi deset nejlepších finalistů se jí probojovat nepodařilo. Zkusila tedy své štěstí za rok znovu a nejen že se dostala do finále, ale tuto soutěž v roce 2018 vyhrála za Českou republiku s písní Because of You, to vše v divadle Hybernia, kde byli finalisté doprovázeni ženským symfonickým orchestrem Bon Art Pop Orchestra. V dubnu pak odjela reprezentovat Českou republiku do Sanrema, kde za svůj výkon obdržela cenu odborné poroty.

Po vítězství v divadle Hybernia byla Sofie, spolu s vítězkou za Slovensko Margaretou Ondrejkovou, pozvána do pořadu Mixxxer na Óčku, kde obě poskytly rozhovor a živě zazpívaly.

Kromě zpěvu se Sofie věnuje hře na klavír, ráda plave a jezdí na kolečkovýh bruslích a na lyžích. V současné době navštěvuje šestileté Gymnazium v Modřanech.