Partneři projektu

Mezinárodní dětský pěvecký festival pro sólisty ve věku 6–15 let
(pop, rock, jazz, folk, classical)

LOGO Bon Art Pops Orchestra

reklama našeho partnerareklama našeho partnera

Patronky

Genny Ciatti

Proč jsi se chtěla stát patronkou soutěže Sanremo Junior?

Když mi bylo nabídnuto partnerství, byla jsem tím velmi potěšena a neváhala jsem ani minutu. Český a slovenský národ pěveckou soutěž Sanremo moc nezná, ale pro mně to je obrovský pojem! V Itálii je to nejprestižnější pěvecká soutěž a myslím, že i jedna z nejsledovanějších událostí roku. Z více než 60 ročníků soutěže je známo mnoho slavných a úžasných zpěváků, kteří dnes tvoří hudební historii, jako např. Al Bano, Mína, Ricchi e Poveri, Eros Ramazzotti, Nek, Laura Pausini, Pooh, Giorgia, Anna Tatangelo a stovky dalších. Já sama bych se jednou této soutěže moc ráda zúčastnila. Dokonce jsem se už ve čtvrté třídě na ZŠ sama přihlásila na pěveckou soutěž, kde jsem zpívala velmi slavnou italskou píseň od zpěvačky Míny (Se Telefonando). Byl to takový můj začátek.

Jsem moc ráda, že soutěž Sanremo junior bude i u nás v Česku a na Slovensku. Dětských pěveckých soutěží není nikdy dost. Myslím, že u nás je mnoho talentovaných dětí a je vždy dobré, když si své nadání mohou někde vyzkoušet a zasoutěžit si, což je vždy posune o kus dál, dodá jim chuť nadále se rozvíjet a možná se pak i rozhodnout o budoucím povolání, nebo třeba jen o lásce k hudbě a zpěvu. Maminka vždy říkala, že hudebně vzdělaný člověk má v životě vždy něco navíc a lépe vnímá svět kolem sebe.

Zpívala si někdy s živým orchestrem? Jaký to byl zážitek?

Párkrát už jsem měla tu čest a nikdy na to nezapomenu. Je to nepopsatelný a nenahraditelný zážitek. S živým orchestrem jsem poprvé zpívala na ZUŠ v Hradci nad Moravicí, byl to takový dechový orchestr žáků tamní školy a já byla zpěvačkou. Mimo soutěže jsme hráli na plesích a letních festivalech a bylo to úžasné. Další kontakt s živým orchestrem byl v Divadle Karlín v muzikálu AIDA, a pak jsem měla tu čest zazpívat si na Mezinárodním festivalu “Slavjanski bazaar” v Bělorusku, kde jsem zpívala v přírodním amfiteátru pro 5 tisíc lidí, vysílalo se to živě do mnoha zemí a v přímém přenosu to sledovalo několik miliónů diváků. Byla jsem hodně nervozní, ale ten pocit, když v krásných šatech vystoupíte před velkým publikem a za vámi je skoro 100 členný orchestr, který se skládá z velmi zkušených hudebníků, kteří vás doprovázejí je nepopsatelný. Bylo mi úplně jedno kde a jak se umístím, byla to pro mě obrovská zkušenost, za kterou moc děkuji. Vrátila jsem se domů nabitá energií, s velkou chutí pokračovat a zpívat dál a stále se učit, poznala jsem tam mnoho kamarádů z různých zemí a s některými jsem se pak ještě setkala na dalších koncertech. Jsem moc ráda, že hudba sdružuje národy.

Jsou nějaké jiné projekty ve kterých se věnuješ dětem?

S dětmi pracuji moc ráda! Několik let jsem nahrávala písničky a znělky pro dětské tábory H+H, kam jezdí děti z celé ČR, navštěvuji a zpívám dětem na různých dalších táborech. Několik let spolupracuji s nadací Hanky Kynychové, kde jsem během letního soustředění pomáhala připravovat děti na finále, zpívám na mnoha benefičních koncertech pro děti a také již několik let spolupracuji se soutěží pro náctileté „Dívka roku“ a s některými organizacemi pro děti, ale i dospělé, kteří mají nějaký handicap. Je krásné se někam vracet a zjistit, že mi ty děti přirůstají k srdci a je ještě hezčí zjistit, že se na mně těší, že znají moje písničky, a že i díky takovým projektům na sobě pracují.

Čím si myslíš, že by účast v této soutěži mohla být pro děti zajímavá a vyjímečná?

Vším!!! Mimo to bude mít tato soutěž profesionální, objektivně hodnotící porotu, která se bude snažit vybrat ty nejtalentovanější, kteří nás pak budou reprezentovat v samotné Itálii. Navíc si myslím, že je velmi důležité soutěžit, protože se člověk musí připravit, věnovat tomu čas, chodit na hodiny a doma zkouší a zkouší. Je to vlastně jako u sportu – kdo netrénuje, nemůže jít dál! A to si myslím, je ten nejdůležitější aspekt – mít cíl a pracovat na sobě a přitom se vlastně bavit, protože hudba je lék . Další velmi pozitivním aspektem je, že před velkým finále budou v rukou zkušeného a profesionálního týmu, který jim pomůže s výběrem vhodné písně, s nastudováním, s výrazem, s pohybem na jevišti, který je neméně důležitý a při tom všem zažijí mnoho srandy, poznají mnoho kamarádů a nasbírají mnoho cenných zkušeností nejen po pěvecké stránce, ale i do života. Bude to taková malá škola. Rychlo-kurz, na který budou dlouho vzpomínat, a já se na všechny moc těším!!!